Pasikonik czyli kto?




Przede wszystkim Entuzjasta Życia.



Podróżnik, mistyk, filmowiec. Włóczęga, prowokator i poeta. Bohater akcji
Tu i Teraz



Życiowy Nomada to chyba najlepsze dla Niego określenie.



Od ponad 13 lat w drodze. Przemierzył prawie 50 krajów świata, głównie autostopem. Podróżuje powoli, bez pośpiechu, kiedy jakaś kraina natchnie Go, zostaje w niej na dłużej. Przez 7 lat wędrował prawie bez przerwy (najdłuższy okres spoczynku 3 miesiące) tylko ze swoim plecakiem, śpiworem i namiotem. Jego najbliższym domem jest las i łąka,.


Uczeń mistrzów duchowych, wiedzy szamańskiej, medycyny indiańskiej. Nieobce są również dla niego doświadczenia z hipnozą, świadomym śnieniem i wkraczaniem w głębokie sfery podświadomości.Uczestnik wielu ceremonii i rytuałów.

Z wykształcenia jest ekonomistą-administratorem, technikiem leśnikiem i dziennikarzem, ale "kariera" Pasikonika przetacza się przez szereg zawodów nie do końca pokrywających się z Jego edukacją.



Zaczynał w Lasach Państwowych jako stażysta na stanowisku podleśniczego w Górach Bystrzyckich, a już po roku podjął pracę jako chirurg drzew w Irlandii.













   

     










w Kopenhadze został kierowcą rowerowej rikszy,
w Holandii zbierał gruszki,
w Szwajcarii jabłka,
w Pirenejach winogrona,
                                                   

 
a w Boliwii został ogrodnikiem sadu z pomarańczkami i cytrynami.


Mieszkał z arystokracją, doktorami medycyny, w przytułku dla bezdomnych, mieszkał z polskimi góralami. 







Mieszkał z artystami, hipisami, cyrkowcami i filmowcami. Mieszkał nawet przez pół roku w andaluzyjskiej jaskini, którą razem z przyjacielem "wybudował" własnymi rękoma,







i który to został mu siłą odebrany przez Cyganów i spalony.








Pasikonik służył polskiemu księdzu na misji katolickiej w Bułgarii, a wraz z aktywistami okupował ziemię niczyją na Cyprze, dążąc do zjednoczenia tej podzielonej wyspy.






Razem z innymi polskimi artystami założył Instytut Dobrej Bani, gdzie w ramach przyjaźni polsko-rosyjskiej, został wysłany do Rosji, by na festiwalu "Puste wzgórza" prowadzić warsztaty tworzenia wielkich baniek mydlanych.



Pasikonik jest ogromnym entuzjastą tworzenia wielkich baniek mydlanych i często przybiera postać ulicznego artysty, puszczając mydlane twory na ulicach miast, ku uciesze przechodniów i ich dzieci.















Największą pasją Pasikonika jest jednak kręcenie filmów. Z podróży po Ameryce Południowej stworzył swoje autorskie dzieło pt. "Sezon na lwy", w którym ujawnia sekrety pasikonizmu. Film ten wydał na płycie DVD. Autor przedstawił go osobiście na specjalnych pokazach w kinach, pubach, bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i uniwersytetach. Odbyło się ich już ponad 60 w całym kraju.


W grudniu 2012 roku w Meksyku rozpoczął zdjęcia do nowego filmu o Kalendarzu Majów. Przez półtora roku gromadził materiały o cyklach Czasu, które wkrótce zaowocują zakończonym projektem w postaci pełnometrażowego filmu dokumentalnego "Inlakesh".





Pasikonik jest minimalistą, nie wymaga wiele od życia, nie potrzebuje wygód, nie oczekuje nic od innych ludzi, nie gromadzi rzeczy materialnych. Przyjmuje rzeczy takimi, jakimi one są, bez zbędnych określeń. Interesuje się filozofią wschodu, zachodu, północy i południa. Uważa, iż cała Mądrość Wszechświata zapisana jest wewnątrz ludzkiej duszy, a poznanie tajemnicy Życia, możliwe jest tylko poprzez samopoznanie.


Najważniejsza dla Pasikonika jest MIŁOŚĆ.