środa, 13 lipca 2016

ZACZAROWANA BRAZYLIA - po co nam szamańskie ceremonie


Wszystko żyje. Każda roślina, grzybnia, skały, kamienie, woda, powietrze, gwiazdy, ziemia i ogień, to samoświadome istnienia, które przeżywają Życie na swój sposób. Przedmioty jak kubki, dzieła sztuki, filmy, konta bankowe - także mają swoje energie. Wszystkie nasze lęki i miłości, starania i myślenia, inteligencja i ego, absolutnie wszystkie energie, którym nadajemy jakąś wagę, żyją. Im więcej uwagi im poświęcasz, tym mają większą Moc. 


My, ludzie, często walczymy z naszymi wewnętrznymi blokadami, przekonaniami, spędzamy mnóstwo czasu na analizowanie przyczyn, dojście do źródła. Tymczasem, po kilkuletnich obserwacjach i dość sporej praktyce na sobie, mogę śmiało powiedzieć, że są znacznie łatwiejsze sposoby.

 Powtórzę jeszcze raz, wszystkie energie, którym nadajemy swą uwagę, żyją.
Na pewnych częstotliwościach można się z nimi porozumieć.


Na tym bardzo często polegają właśnie ceremonie i rytuały, prowadzone przez Szamanów i Czarownice. Aby wejść w odpowiednio wysokie częstotliwości i skomunikować się z danymi energiami.
Fizycy kwantowi o tym wiedzą i udowodnili już, że każdy "obiekt" zachowuje się inaczej, kiedy jest obserwowany. Z kolei od Kahunów - szamanów z wysp hawajskich wiemy, że "Energia podąża za uwagą". A idąc dalej - zwróciwszy na "coś" swą uwagę, zostajesz jednocześnie zauważony. To bardzo ważna informacja.


Bo często zamiast walczyć z czymś, terapeutować się, analizować, chorować i leczyć, to wystarczy "dogadać się" z daną energią, przywołać ją, porozmawiać, przetransformować ją tak, by stała się Twoim wsparciem. Jeśli są to energie, które wychodzą od Ciebie (np emocje, marzenia, punkty widzenia, upodobania , lęki itd.), to łatwiej je przetransformować, bo sam nadałeś im życie, zasilasz je swoimi myślami i uczuciami. więc możesz również postanowić je zmienić.  Wybrać coś innego, co na ten moment jest dla Ciebie i świata lepsze.


Te częstotliwości są dostępne dla każdego. Wystarczy raz je dostrzec, a otwierają się drzwi, które już się nie zamkną. Ceremonie i rytuały szamańskie wprowadzają nas do innego świata, jak świadomego snu, w którym możemy dokładnie się przyjrzeć sobie z wyższej, "boskiej" perspektywy. Zrozumieć, że każdy z nas jest częścią tej samej świadomości, która wykreowała ten świat


Kluczem są intencje, by eksplorować nowe obszary,
dzięki którym możemy widzieć świat takim,
jakim jest, nie oceniając go w żaden sposób. 

 


 Warto ćwiczyć uważność w każdej chwili obecnej
i
wchodzić w pozytywne relacje ze wszystkim, co żyje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz