FILMY


ZIELONE KRĘGI - CAŁY FILM
(Szamańska baśń o Prawdach starego Wszechświata
na tle Festiwalu w Kożyczkowie "Zielone Kręgi 2016")
"Zielone Kręgi" - zwiastun

(Wkrótce pełnometrażowy dokument z Szamańskiego Festiwalu Uzdrowicieli "Zielone Kręgi j2016")"Telma i Luis czyli jak się jeździ autostopem po Meksyku""Fragmenty INLAKESH - Ja jestem innym Ty"

(O filmie "Inlakesh - Ja jestem innym Ty" Kulisy scen, życie w Meksyku i fragmenty filmu. Materiał przygotowany na portal PolakPotrafi, gdzie Pasikonik z sukcesem uzbierał fundusze na kontynuowanie zdjęć swojego filmu)."Z ostatniej chwili"

(Relacja z potężnej manifestacji, która odbyła się 2 października 2013 roku w SanCristobal De Las Casas, w Chiapas, w Meksyku. Potężna fala protestów wstrząsnęła całym Meksykiem przy próbie wprowadzenia licznych reform. "Z ostatniej chwili" relacjonuje manifestację nauczycieli i studentów przy wsparciu zapatystów, którzy razem opanowują miasto w celu obalenia reformy oświaty)


"Pasikonik wśród Majów"

(Opowieść o życiu pasikonika i przyjaciół w mieście San Cristobal, o podróżach, o radościach i smutkach codziennego życia, o kreatywności artystów, którymi usłane jest to magiczne miasto, o tworzeniu filmu INLAKEH zza kamery, o recyklowaniu owoców z targu i sprzedaży bułek na ulicy przez pasikonika i Kuzyna, a wszystko uplecione w melancholijne przesłanie.)


"Jaskinia pod zdechłym psem" cz.I 

(Film krótkometrażowy opowiadający o tym jak pasikonik wraz z przyjaciółmi zamieszkał na pół roku w jaskini w Andaluzji. Słaba jakość techniczna odpowiada warunkom w jakich bohaterowie żyli w jaskiniach. Film zdobył nagrodę publiczności na Wodzisławskim Przeglądzie Kina Uff!owego.)  

"BAJKA NIEBAJKA"


(Pasikonik nakręcił ją w samotnym domku w Boliwijskich górach, w ekipie jednoosobowej, mając w dodatku zainfekowane trucizną palce.)


"SPOD RÓWNIKA POD KOŁO PODBIEGUNOWE" Cz.I

(Relacja z 5 tygodniowej przeprawy z Boliwii do Norwegii - autostopem, autobusem, tramwajem, samolotem, pociągiem i samochodem przez Boliwię, Jezioro Titicaca, Peru, Polskę, Niemcy i Danię.)

"Jaka to Rzecz?"

(Krótki klip o magii autostopu.)
"Zabawy hostelowe"

(Czyli co się dzieje w boliwijskich hostelach.)
"HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE"

(Sześć filmików po trzy sceny w każdym, które pozostawione są bez komentarza. Są to przeróżne sytuacje, chwile wzruszeń, wpadki, spotkania z ludźmi, koncerty... po prostu chwile zawieszone w czasie.)


"HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE" Cz.2HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE cz.3

 
  HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE cz.4HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE cz.5


HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE cz.6