środa, 1 czerwca 2016

ZACZAROWANA BRAZYLIA - (anty) karnawał smutku i radości

Najsłynniejszy karnawał na świecie - trzeba go było doświadczyć!


(To nie retusz! Dosłownie zdjęcie Snopu Światła z Trzeciego Oka!)


Wyruszyliśmy z Ajshą do stolicy, Brasilii. 


To młode miasto zbudowano w kształcie samolotu na bardzo rozległym terenie. Jest paskudnie brzydkie, wieżowce dosłownie straszą, a odległości przerażają.
Na szczęście klimat każdego miasta tworzą zazwyczaj ludzie, a serca Brazylijczyków ze stolicy promieniują gościnnością, otwartością i radością.


Karnawał okazał się być takim, jakiego sobie (nie) wyobrażaliśmy, ale zaskoczyło nas kilka rzeczy. Przede wszystkim smutek i głęboka samotność, kryjąca się pod uśmiechniętymi twarzami. Pijany, tańczący tłum raczej nie wykrzykiwał swych radości ku chwale istnienia, wyglądało to bardziej na "uśmierzanie" wewnętrznego cierpienia.Kontrast był ogromny. Widoczny gołym okiem. Z jednej strony Ci, o których piszę tutaj [ KLIK ], z drugiej mrowie ludzi, żyjący na co dzień w gęstwinie problemów, kłamstw i masek, zagłuszający swe cierpienie chwilowym (mniej więcej tygodniowym) upojeniem, nie do końca prawdziwą radością i iluzorycznym szczęściem. Widziałem to dobrze, gdyż jednym z nich byłem ja.
Oczywiście, że nie wszyscy. oczywiście, że wiele roztańczonych, bawiących się osób naprawdę szczerze radowała się chwilą tą, jak i każdą inną w swym życiu. Oczywiście, że spotkaliśmy ludzi, żyjących w zgodzie ze swym sercem. Nie mniej jednak cały pijany tłum uderzył nas takim właśnie wrażeniem. Uderzył nas cierpieniem, smutkiem i samotnością pod iluzją rozgrzanych tańcem ciał.

[Bajerka musi być:)]W każdym razie staraliśmy się z Aishą bawić jak najlepiej.Jako że istniejemy w świecie polaryzacji z drugiej strony miasta odbywał się ANTY-KARNAWAŁ.Alternatywa Brazylijska, ludzie starsi i bardziej "poważni" - o ile można tak powiedzieć. Zrozumiani i niezrozumiani artyści, stowarzyszenia pozarządowe, aktywiści, mistrzowie chwili obecnej.Brazylijczycy z obu karnawałów są bardzo mili, gościnni i pomocni we wszystkim. Jedną z najfajniejszych rzeczy jest sam autostop w stolicy. 

Najpierw wizualizowaliśmy sobie z Aishą, co chcielibyśmy przeżyć i w którą część miasta pojechać, a następnie po prostu wychodziliśmy na jakąś główną ulicę i łapaliśmy stopa w środku miasta. Nigdy to nie trwało długo, by osiągnąć, co chcieliśmy, a częściej Wszechświat dawał nam jeszcze więcej!

Weseli Latynosi, którzy nas brali, często oferowali nam wiele różnych atrakcji, z czego sam nocleg nie był tu najważniejszy. Przez siedem dni spędzonych w stolicy, jak tramwajami poruszaliśmy się autostopem po tym mieście, a każdą noc (lub ranek lub popołudnie) spaliśmy w różnych mieszkaniach. Szybko stworzyła się cała siatka znajomych, historii i dramatów (jak to bywa), choć przybywając do Brasilii, nie znaliśmy nikogo.
Ale i tak najlepszy z tego wszystkiego jest...


...Kuzyn! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz